'Газпром' знову у суді

"Газпром" знову у суді

01.03.2012 811

Новий судовий позов, пов'язаний з російським газом, виник на світовій політичній арені. На цей раз російський «Газпром» судиться з Литвою. Російська компанія подала до арбітражного суду литовську компанію Lietuvos dujos з метою захистити свої інвестиційні активи.

Стало відомо, що керівництво обох компаній не дійшло консенсусу на переговорах з питань поділу бізнесу литовської компанії. Російська сторона не зацікавлена ​​у розділі Lietuvos dujos та третього енергопакету з акціями. Росії належить понад 35% акцій у цій компанії.

По суті, конфлікт загострився ще минулого року, коли Росія відмовила Литві у знижці 15% на закупівлю газу, тоді як суттєві знижки отримали такі країни, як Латвія та Естонія. З того часу влада Литви активно шукає альтернативні джерела закупівлі газу і йде курсом на націоналізацію газової труби на території своєї держави. 

Нагадаємо, що згідно з чинними правилами ЄС, газодобувні компанії, які контролюються ЄС, не можуть мати у власності розподільні мережі для своєї сировини.

Інші новини розділу

наверх