Гадюки відкрили сезон полювання на людей

Гадюки відкрили сезон полювання на людей

Гадюки відкрили сезон полювання на людей

06.05.2012 720

На Житомирщині почастішали напади змій на людей. Жертвами укусів гадюк стали вже чотири особи, серед яких і дев'ятирічний хлопчик. Це вже далеко не перший випадок цієї весни, коли людей кусають гадюки. Житомирська область – не єдина, на жаль, де зафіксовано подібні інциденти.

Кілька днів тому у Криму постраждав шестирічний хлопчик. Фахівці попереджають, що зараз, з приходом потепління, зустріти змію на природі або навіть у себе на городі стало набагато простіше. Ці плазуни виповзають на сонечко, щоб погрітися.

Крім того, фахівці стверджують, що саме у травні у змій починається шлюбний сезон, тому вони неспокійніші та агресивніші. Ніколи не варто перевіряти перед вами або справжня отруйна гадюка, кроки людини і голос лякають змію, а налякана змія не тікає, а нападає. 

Той, кого вкусить гадюка, відчує пекучий біль у місці укусу, оніміння та набряк ураженої кінцівки. Навіть досвідчені лісники рекомендують звертатися одразу до лікарні. Якщо Вас або близького вкусила змія, а викликати швидку немає можливості, не панікуйте. Відсмоктайте отруту з ранки і виплюньте її, постраждалого необхідно укласти і не турбувати поранену кінцівку, давати рядне пиття та виключити алкоголь. 

Медики запевняють, що без медичної допомоги тривалий час залишати потерпілого не можна, отрута швидко розходитися по судинах, викликаючи тромбофлебіт та набряк. Однак, при зверненні до медичного закладу можна уникнути небезпечних наслідків. Особливо небезпечні зміїні укуси для алергіків.

Інші новини розділу

наверх