Діагностувати діабет стане легше та дешевше

Діагностувати діабет стане легше та дешевше

Діагностувати діабет стане легше та дешевше

18.05.2012 655

Вчені з Голландії створили новий пристрій для діагностики цукрового діабету та пропонують використовувати його у боротьбі з хворобою у погано розвинених та бідних країнах. Унікальність нового пристосування для діагностики небезпечного захворювання у тому, що у його основі папір.

За словами дослідників, незважаючи на те, що сучасні тести для діагностики діабету також використовують паперову смужку для збору зразків крові, все ж таки вони не доступні жителям бідних країн, хоч насправді і не здаються дорогими. Крім того, людина зазвичай відлякує необхідність робити укол пальця, щоб взяти кров для аналізу на діабет. А новий тест діагностуватиме хворобу не по крові людини, а по сечі і зібраний він також із паперу, що робить його практичним і дешевим.

Так новий тест зібраний із трьох електродів, буферного розчину, пластикової чашечки та невеликого шматочка паперу. Зразок наноситься на папір за допомогою спеціального шприца (що йде в наборі з тестом) і вступає в реакцію з ферментом глюкози-оксидази, внаслідок чого утворюється пероксид водню, який детектується електродами. 

Інші новини розділу

наверх