Біологи стверджують: кава продовжує життя

Біологи стверджують: кава продовжує життя

Біологи стверджують: кава продовжує життя

17.05.2012 656

Журнал The New England Journal of Medicine опублікував дані дослідження, результати якого свідчать про користь кави здоров'ю людини. Вчені, які працювали над експериментом, стверджують, що вживання кави сприятливо позначається на тривалості життя.

У дослідженні брало участь близько 402 тисячі осіб у віковій категорії від 50 до 71 років. Протягом 13 років вчені біологи спостерігали за станом їхнього здоров'я, у цей час з різних причин померло 52 тисячі з них. Спочатку результати свідчили про те, що смертність все ж таки вища серед любителів кави, але потім вчені відняли з них курців. Стало очевидним, що вживання цього напою знижує ризик смерті приблизно на 10%. Тобто виникає ще один супутній висновок – більшість із тих, хто п'є каву, має схильність до шкідливих звичок, які якраз і позначаються згубно на здоров'ї.

На думку дослідників, вживання кавового напою значно знижує ризик захворювання серцево-судинної системи, отримання травм (кава покращує концентрацію та загострює увагу), а також різних інфекційних заражень. Ось тільки на ризик смерті від раку кава не впливає. 

Але при цьому вчені також не заперечують значної частки можливої ​​випадковості, тому ще раз акцентують - все повинно бути в міру.

Інші новини розділу

наверх