Аспірин зменшує ризик раку

Аспірин зменшує ризик раку

Аспірин зменшує ризик раку

18.03.2013 664

Вчені Школи медицини Стенфордського університету в Америці провели широкомасштабне дослідження, згідно з яким у жінок, які регулярно приймають аспірин, суттєво зменшується ризик появи меланоми. Це одна з найнебезпечніших форм раку шкіри.

Вчені також визначили, що чим довше жінки приймають аспірин, тим менший ризик появи цього захворювання. Експеримент університетських вчених базується на персональних даних 60 тисяч жінок віком від 50 до 79 років.

Ці дані стосуються багатьох аспектів життя, включаючи дієти, фізичну активність, досвід перебування на сонці та медикаменти. Ця група жінок була під обстеженням 12 років. Випадки появи меланоми розглядалися фахівцями-дерматологами.

Дослідники визначили, що у жінок, які приймали аспірин, ризик захворювання на меланому зменшувався мінімум на 21% порівняно з тими, які не вживали препарат.

За даними вчених, пропорція впливу аспірину залежить від часу його прийняття. За один рік ризик захворювання зменшувався на 11%. Від 1 до 4 років цей ризик зменшувався на 22%. І нарешті, прийом аспірину від 5 років і більше дає зменшення ризику появи меланоми на 30%.

Інші новини розділу

наверх