Для чоловіків створять протизаплідні пігулки?

Для чоловіків створять протизаплідні пігулки?

Для чоловіків створять протизаплідні пігулки?

25.05.2012 656

Чоловічі протизаплідні пігулки можуть стати реальністю після того, як вчені з Університету Единбурга виявили ген, який має вирішальне значення для виробництва здорових сперматозоїдів.

Експерименти на мишах показали, що цей ген має життєво важливе значення для остаточної стадії дозрівання сперматозоїдів. Найголовніше, що автори цього дослідження заявляють, що блокування цього гена може бути оборотною контрацепцією.


На даному етапі контрацепція для чоловіків включає лише презервативи та вазектомію. Тепер учені вважають, що вони потенційно можуть розробити негормональний контрацептив для чоловіків.

Виявлений ген містить свого роду «креслення» для створення білка, який відіграє важливу роль у клітинах, що підтримують розвиток сперматозоїдів. Без білка сперматозоїди формуються над повною мірою, і організм легко позбавляється них.

Важливо те, що ефект такого препарату може бути оборотним, оскільки цей ген впливає тільки на сперматозоїди в пізніших стадіях розвитку, тому він не заважатиме на ранніх стадіях виробництва сперми і не позбавить організм загальної здатності виробляти сперму.

Ключову роль розробки не гормонального контрацептива чоловікам, на думку експертів, у тому, що молекулярна мета має бути дуже конкретної, чи то сама сперма чи інші клітини в яєчках, які залучені у виробництво сперми.

Якщо цього не досягти, то така контрацепція може мати небажані побічні ефекти для інших клітин та тканин в організмі, що може бути навіть небезпечним.

Інші новини розділу

наверх